Marko Prochazka

Slovensko

Fotografie: Marko Prochazka

Marko tvorí videá a fotografie a žije na Slovensku v Bratislave. Režíroval a vytvoril hudobné klipy pre viacerých umelcov, medzi ktorých patrí Lukáš Adamec, Ego a kapela Peter Bič Projekt. Má vlastnú produkčnú agentúru Eyemedia a medzi jeho komerčných klientov patria TEDx, Eurobus, Miss Universe a Antik Telecom. Rád cestuje a zo svojich ciest po svete získava nové inšpirácie a nápady.

Rozhovor

 1. Ako ste sa dostali k foto- alebo videotvorbe?
  S fotografovaním som začal v 16 rokoch. O rok nato som začal natáčať videá. Pomocou svojho prvého DSLR som natáčal študentský film „Denník vraha“, ktorý sa napokon dostal do kín.
 2. Ako by ste opísali svoj štýl?
  Spoločným prvkom mojich diel je zameranie sa na detaily.
 3. Čím sa inšpirujete?
  Veľa inšpirácie získavam pri cestovaní. Noví ľudia, kultúry, krajiny, rozmanitá architektúra – to všetko ma inšpiruje a chcem to premietnuť do svojich fotografií a videí.
 4. Čo je vaším tajným snom, čo sa týka snímok alebo projektov?
  Natočiť väčšiu TV šou pre Netflix alebo nejakú podobnú šou. Na takejto tvorbe sa mi páči prepletenosť a zložitosť, dôraz na silné vizuály a bohatý príbeh.
 5. Čo by ste odporučili niekomu, kto sa chce vypracovať na dobrého fotografa?
  Experimentujte, vyskúšajte, čo sa dá, a nevzdávajte sa. Momentálne je dostupné množstvo materiálov online, veľa návodov, takže v podstate každý si to môže naštudovať a hneď začať.

Čo nosíte v taške?

 1. Čo je vo vašej taške najdôležitejšie?
  Pre mňa sú najdôležitejšie kvalitné svetlá, pretože dobrý fotoaparát bez dobrého osvetlenia nie je nanič. Momentálne je mojím obľúbeným osvetlením Nanlite Pavotube 30C a MixPanel.
 2. Akú tašku používate?
  Na väčšiu fotografickú výbavu používam hlavne kufre Pelican. Na menšie predmety Vanguard Alta Rise 45.

 

 

Viac o Markovi Procházkovi

Instagram: @marcoprochazka
Facebook: marko.prochazka
Webová stránka: eyemedia.sk

 

Odoberať novinky

Získajte najnovšie informácie o produktoch, inšpiráciu a špeciálne ponuky.